Chceš spřátelit?-tady

Ginny Weasley-životopis

12. března 2008 v 19:06 | Ginny Weasley |  Články
Ginny je nejmladší ze sourozenců Weasleyových, a ještě k tomu jediná holka. Má tu nevýhodu, že ji všichni pořád berou jako "tu nejmladší", i Harry ji tak vidí. V přítomnosti Harryho se chová podivně a hlavně ve druhém díle se neustále červená. Přitom se mi zdá, že jinak stydlivá není (třeba Ronovi přijde divné, že si zavírá dveře když je Harry v Doupěti, jindy je má vždycky otevřené). Je chytrá (všichni Weasleyovi jsou) a určitě i odvážná (byla přece zařazena do Nebelvíru!). Dovede udržet tajemství (nikomu neřekla s kým jde Hermiona na ples ani nevyzradila Percyho tajemství :))
Její Rodina
Molly Weasleyová + Arthur Weasley - rodiče Ginny. Pan Weasley pracuje na ministerstvu kouzel v oddělení Zneužívání mudlovských výtvorů. Zbožňuje všechno co se týká mudlů a sbírá zástrčky na elektřinu.
Ron - je jen o rok starší než Ginny. Je nejlepším kamarádem Harryho Pottera, který díky tomu jezdí často k Weasleyovým na prázdniny. Ronovo nejoblíbenější famfrpálové družstvo jsou Kudleyští kanonýři a největší strach má z pavouků.
Fred a George - hodně divoká dvojčata, jsou o 3 roky starší než Ginny. Chtějí si pořídit obchod s žertovnými rekvizitami a hrají v nebelvírském famfrpálovém družstvu jako odrážeči.
Percy - pracuje na ministerstvu kouzel. V Bradavicích byl prefektem, potom i primusem. Nikdy neporušuje řády a nesnáší když ho někdo vyrušuje od práce (zprávy o tloušťce kotlíků :-)))
Charlie - hrál za chytače v nebelvírském družstvu, studuje v Rumunsku draky
Bill - v Bradavicích byl primusem, pracuje u Gringottových v Egyptě
Ginny v pátém díle
V tomhle díle má Ginny opravdu větší roli :). Hodně se změnila, poznáte to hned na začátku. Už se nestydí před Harrym, hlavně proto že už se dostala ze svojí zamilovanosti k němu. Místo toho si našla kluka (Michaela Cornera z Havraspáru, potkali se na Vánočním plese a dali se dohromady na konci čtvrtého dílu). Ginny je teď víc podobná dvojčatům Fredovi a Georgovi (nemyslím vzhledem :), docela často je s nimi (hlavně na začátku).
Na škole je nová profesorka Dolores Umbridgeová, vyučuje Obranu proti Černé magii a zároveň má kontrolu nad Bradavicemi (je pověřená Ministerstvem kouzel a provádí inspekce po celé škole). Na svých hodinách nedovoluje prakticky zkoušet kouzla, takže Hermiona vymyslí skupinu DA (defense asociation), kde se budou kouzla cvičit. Vede ji Harry, Ginny tam samozřejmě nesmí chybět (a myslím že jí ty kouzla jdou...). Potom co je Harry vyhozený z Nebelvírského famfrpálového družstva (společně s dvojčaty, protože zaútočil na Malfoye) se do družstva na místo chytače dostane Ginny :). Ale později v knížce řekne že by chtěla hrát spíš na místě střelce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tady

Clik 100% (323)

Komentáře

1 petruska petruska | 9. listopadu 2009 v 13:53 | Reagovat

super blog

2 hogwartsworlds hogwartsworlds | E-mail | Web | 11. července 2011 v 17:47 | Reagovat

Vždyť DA nevymyslela Hermiona ale Cho (NESNÁŠÍM). A je to Dumbledors Army (brumálova armáda). Jinak nádhera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama