Chceš spřátelit?-tady

Září 2009

Inspirace J.K.R. k napsání HP-Kletba Měsíčního údolí!

29. září 2009 v 20:47 | Ginny Weasley |  jiné
Kletba Měsíčního údolí, The Secret of Moonacre. Slyšíte název tohoto nového dobrodružného filmu poprvé?
Kletba Měsíčního údolí je kouzelný fantasy příběh pro každého diváka plný mystických bytostí, nádherných prostředí a speciálních efektů. Je natočený na motivy klasické pohádky Malý bílý koník, The Little White Horse.
Dá se říci, že skoro všechno. Nebýt této krátké pohádky svět HP by dnes možná neexistoval. Knížka totiž inspirovala Rowlingovou k napsání příběhů o Harry Potterovi! Je plná magie a dobrodružství, ale zároveň i temna a zlých sil, které pomalu ničí Měsíční údolí a pokud se nestane zázrak svou zkázu brzy dokončí. Autorka knihy Elizabeth Goudge za ni získala prestižní ocenění Carnegie Medal. Magický příběh si získal srdce milionů čtenářů po celém světě. Zrežírovat se rozhodl ho Gabor Csupo (Most do země Terabithia), který do hlavní role obsadil hvězdu fantasy Zlatý kompas Dakota Blue Richards. Filmovou adaptaci si můžete právě vychutnat ve slovenských kinech!

zdroj moje ♥SB♥

Informace o natáčení s Bradavickým expresem

27. září 2009 v 18:29 | Ginny Weasley |  HP a princ dvojí krve
Před nedávnem jsme byly informováni, že v těchto dnech probíhalo natáčení Bradavického expresu, krvavě-červené lokomotivy, z leteckého pohledu. Tyto záběry by se měly objevit již ze začátku první části RelikviíSmrti, kdy se studenti po letních hrůzostrašných prázdninách vracejí zpět do již tak bezpečných Bradavic bez Brumbála, obsazeného Smrtijedy.
Harry Potter posádka se vrátila na své místo na Highlands, Skotsko, a železniční trať West Highland, která byla již tradičním místem pro natáčení cesty do bradavické školy. Na natáčení bylo přítomno asi sto žáků ze střední školy Lochaber ve Fort William, která se ho již tradičně účastní jako kompars do Potterovek.
Vlak odjížděl ze stanice Tulloch, kde se studenti prvotně shromáždili, aby natočili záběry na nástupišti. Cílová zastávka byla na vlakové stanici Rannoch, kde pak z vlaku vystupovalo hodně natěšených a nadšených cestujících. Studenti byli rovněž pochváleni za práci přímo od produkce Warner Bros. za jejich spolupráci.

zdroj moje ♥SB♥


16 nový design!

26. září 2009 v 22:26 | Ginny Weasley |  ♠Designy♠
Tento design je hlavně s Levandulí a Ronem a samozřejmě i s
žárlivou Hermionou.Jsem ráda že už tu mám konečně nový
design protože ten předešlí tady už byl dloho takže doufám že
se vám líbí a tady máte na něj náhled.

Ikonka:
Záhlaví:
Avatary:


Evanna: "Bitva o Bradavice teprve začne"!

26. září 2009 v 15:06 | Ginny Weasley |  Lenka Láskorádová/Evanna Lynch
Na balónové události připomněli herci Matthew Lewis a Evanna Lynch probíhající natáčení filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Matt, nebo pokud chcete filmový Neville, si práci pochvaluje. Pro BBC řekl: "Natáčel jsem jen několik dní, které šly fantasticky ... Určitě byste neřekli, že je to poslední film ze série, atmosféra na place je elektrizující a všichni si toto období užíváme. "
Více se o natáčení rozrečnila Evanna, která si iv posledním dvoudílnou filmu zahraje Lenku Lovegoodovou. Prozradila, že natáčení je zhruba v polovině a zároveň potvrdila, že na vrcholných scénách celé série, tedy Bitvy o Bradavice, se dosud nezačalo pracovat. Začne se však již během letošního podzimu: "Velké věci teprve přijdou. To se mi líbí, protože, kdyby se natáčely na začátku, bylo by to proti celkovému vyznění. Natáčet budou kousek před koncem. "
Před kamery se již o pár dní vrátí většina hereckého obsazení. Svůj návrat na začátek října avizoval Davon Murray (Seamus), ale i dospělé hvězdy Alan Rickman (Severus Snape), Jason Isaacs (Lucius Malfoy) a Ralph Fiennes (Lord Voldemort). A několika měsíční natáčení Bitvy o Bradavice může začít ...

zdroj moje ♥SB♥

Oficiální stránky DVD HBP online!

25. září 2009 v 19:08 | Ginny Weasley |  HP a princ dvojí krve
Při příležitosti spuštění předprodeje DVD Harry Potter a Princ Dvojí Krve, speciálního boxu
HP 1-6 a v Americe i kvůli rozšířená Edice prvních dvou Potterovek byla aktualizována oficiální Harry Potter DVD stránka. Novinkou je její průřezové zaměření: Najdete zde informace o všech DVD které již dosud vyšly, jakož io nejnovějším HP6, které vyjde koncem roku.
Při každém DVD je uveden obal, obsah filmu, seznam bonusů, možnost koupit si DVD / BD a krátká ukázka z filmu, video ze zákulisí nebo trailer. O obsahu rozšířených edíciii jsme vás informovali již před časem. To vše na pozadí skvělých soundtracků z filmů. Více si můžete prohlédnout ZDE◄
Přestože na ► britské DVD stránce zatím zmínku o nejnovějším DVD nenajdete, objevíte tu alespoň novou sekci Stahování (Download). Tam na vás čeká nový spořič obrazovky s prezentací a 6 nových pozadí z HP 1-5, které si můžete prohlédnout ZDE◄ . Za povšimnutí stojí i mírně inovované obaly britských DVD

zdroj moje ♥SB♥

Evanna a Mattew na balonkové souteži

25. září 2009 v 14:33 | Ginny Weasley |  HP a princ dvojí krve
Matthew Lewis (Neville) a Evanna Lynch (Luna) dnes vypustili v Londýně 1000 balónků na podporu blížícího se vydání Prince dvojí krve na DVD. Součástí této akce je i soutěž, kdy každý, kdo balónek najde a bude se řídit pokyny na přiloženém letáku a zároveň je starší 18-ti let, bude zařazen do losování a vítěz si pak bude moci zahrát v Relikviích smrti.

Video z akce a rozhovor s herci naleznete ZDE. Fotky v celém článku.


Nové stills k HBP

24. září 2009 v 15:12 | Ginny Weasley |  HP a princ dvojí krve

Fotky Bonnie na Attends Burberry After Party! (2009)

24. září 2009 v 14:28 | Ginny Weasley |  Fotky (B)
Na ostatní fotky Bonnie se podívejte v pokračování
v článku našla jsem je zde!

Diplom od Kate Knightley za ♥SB♥

22. září 2009 v 15:39 | Ginny Weasley |  ♥Moje cenky♥
Děkuju je pěkný :)

Diplom pro nové ♥SB♥ Kate Knightley

22. září 2009 v 15:35 | Ginny Weasley |  ♥SB♥+jejich cenky
Takže mám další nové SB její blog je hlavně o herečce Heleně B.C.
Na její blog se můžete podívat tady.A tady je diplom doufám že se
bude líbit .


Fotky Bonnie na Mulberry Party!(2009)

21. září 2009 v 20:00 | Ginny Weasley |  Fotky (B)
Na ostatní fotky Bonnie na Mullberry Party se můžete podívat
v pokračování v článku našla jsem je zde!

Fotky Bonnie na Attends Vivienne Westwood Fashion Show!(2009)

21. září 2009 v 19:55 | Ginny Weasley |  Fotky (B)
Na ostatní fotky Bonnie na Attends Vivienne Westwood Fashion Show
se podívejte v pokračování v článku našla jsem je zde!

Harry Potter v projevu amerického prezidenta

20. září 2009 v 16:25 | Ginny Weasley |  jiné
Americký prezident Barack Obama měl ve čtvrtek slavnostní příhovor při příležitosti začátku školního roku v USA.Přednesl ho na Wakefieldské střední škole v Arlingtone,sledovali ho všichni američtí žáci od školky až po střední školu a v jeho rámci mluvil i o Harrym Potterovi,příběhu J.K.Rowling.


,,Měl jsem hodně projevů,v kterých jsem hovořil o vzdělání.Taktéž jsem v každém hovořil o zodpovědnosti.(O zodpovědnosti učitelů,rodičů,školských autorit.)
Avšak můžete mít nejoddanější učitele,nejpodporovanější rodiče a nejlepší školy na světě-a nic z toho vám nepomůže,jestli se i vy nechopíte svých povinností.Jestli nepřijdete do těch škol,nebudete vnímat učitele,poslouchat své rodiče,prarodiče a ostatní dospělé,když se nepustíte do této namáhavé práce,která vede k úspěchu.Vaší prvorodou zodpovědností je postarat se o sebe samých.
Každý jeden z vás má něco,v čem vyniká.Každý jeden z vás může něco dokázat.Vaší povinností je zjistit,co to je-a to je příležitost,která vám dokáže vzdělání.
Možná by jste byli dobrými spisovateli-ale nezjistíte to,pokud nenapíšete slohovou práci.Mohli byste být vynálezcem-ale nezjistíte to,pokud se nepřipravíte na hodiny fyziky,přírodopisu,či chemie.Mohli byste být primátorem,poslancem nebo soudcem-no nezjistíte to,pokud se aktivně nezačnete zajímat o život okolo sebe.
A ručím vám za to,že cokoliv se rozhodnete ve svém životě dělat,budete na to potřebovat patřičné vzdělání.
Vyzývám proto každého z vás,aby jste si stanovili vlastní cíle ve svém vzdělání-a aby jste na dosažení výsledku udělali všechno,co je ve vašich silách.Vaším cílem může být něco tak jednoduchého jako dělaání domácích úloh,soustředěnost na vyučování,nebo pár stránek přečítáných každý den z knížky.Možná se rozhodnete zapojit do mimoškolních aktivit,možná se zapojíte do dobrovolných prací.Možná se rozhodnete zastat se spolužáků,z kterých si jiní dělají srandu,anebo je šikanují,protože tak jako já věříte,že děti si zaslouží bezpečné prostředí na učení se a studium.Možná se rozhodnete starat se lépe o sebe samotné,aby jste byli lépe připraveni na studium.A kromě toho doufám,že si všichni budete pořádně mít ruce a zůstanete doma,jak se nebudete cítit dobře,aby se nám podařilo podzim a zimu zabránit před šířením chřipky.
Cokoliv se rozhodnete vykonat,chceme to od vás,aby jste se tomu oddali,aby jste na tom konečně zapracovali.
Vím,že někdy vám televize podsouvá představy,že můžete být bohatí a úspěšní bez těžké práce-že váš lístek k úspěchu je rap anebo basketbal anebo účast v reality show,no je více než pravděpodobné,že to nebude váš případ.Pravdou totiž je,že dosáhnout úspěchu je těžké.Nebudete ilovat každý předmět,který se budete učit.Nesednete si s každým učitelem.Ne každé učivo nebo zadání domacího úkolu se vám bude zdát smysluplné a důležité pro váš život.A ne vždy vám něco vyjde na první pokus.
To je však v pořádku.Mezi nejuspěšnějšími lidmi světa jsou právě ti,kteří zažili množství selhání.První díl Harryho Pottera JK Rowlingové odmítli dvanáckrát,než byl konečně vydaný.Michaela Jordana vyhodili z jeho středoškolského basketbalového družstva a během své kariéry přehrál stovky zápasů a netrefil tiséce košů,avšak jednou řekl:,,V životě jsem mnohokrát prohrál,ale přesto jsem nakonec zvýtězil."
Tito lidé zvítězili,protže chápou,že nemůžeme našim prohrám dovolit,aby nás definovali-musíme jim dovolit,aby nás poučili.Musíme jim dovolit,aby nám ukázali,co máme v budoucnu udělat jinak.Jak se dostanete do problémů,neznamená to,že jste problémoví žáci-znamená to,že se musíte usilovněji snažit zlepšit své chování.Když dostanete špatnou známku,neznamená to,že jste hloupí-musíte jen strávit více času nad učením.
Nikdo učený z nebe nespadl,dobrým se v jakékoliv oblasti stáváte až prostřednictvím usilovnější práce.Nejste špičkovým sportovcem v okamžiku,když poprvé zkooušíte nějaký sport.Netrefíte každou notu,když vícekrát zpíváte jednu píseň.Musíte cvičit a trénovat.To jistě platí i pro vaše studium.Možná budete muset příklad z matiky přepočíta několikrát,než se dopracujete k správnému výsledku,anebo si něco číst do té doby,než to pochopíte,anebo přepsat celý referát,než bude dobrý na odevzdání.
Nebojte se tázat.Nestyďte se požádat o pomoc,když ji potřebujete.Já to dělám každý den.Žádat o pomoc není jen znakem slabosti,je to znakem síly.Dokazuje to,že máte odvahu přiznat,že něco nevíte a naučit se něco nové.Takže se obraťte na dospělé,kterým důvěřujete-rodiče,prarodiče,učitele,trenéra anebo poradce-a požádejte je,aby vám pomohli zůstat na správné cestě k vašemi cíli.
A i když zakopnete,když stratíte odvahu,když budete mít pocit,že někdo nevěří vašim schopnostem,nevzdávejte se.
Studenti,kteří seděli na vašich místech před 75 lety,překonali hospodářskou krizi,vyhráli světovou válku,vybojovali občanské práva a dostali člověka na Měsíc.Studenti,kteří seděli na vašich místech před 20 let,založili Google a Twitter a Facebook a změnili způsob naší komunikace.A tak se vás chci dnes ptát,jaký bude váš příspěvek.Které problémy se chystáte vyřešit?Co o vás poví prezident,který bude na mém místě o dvacet,padesát nebo stovek let později?
Vaši rodiče,vaši učitelé a já děláme všechno pro to,aby jste dostali vzdělání,které by pomohlo zospovědět na tyto otázky.Ale i vy musíte odvést svou práci.A tak od vás očekávám,že to všechno,co děláte,vydáváte ze sebe to nejlepší.Očekávám od vás velké věci.A tak nás nezklamte-nesklamte svou rodinu,svou krajinu,nezklamte sami sebe.Nechť jsme na vác všechny hrdí.Jsem si jistý,že to dokážete."


Datum vydání Prince na DVD zveřejněno!

20. září 2009 v 16:21 | Ginny Weasley |  HP a princ dvojí krve
Tedy, jak kde. Warner Home Video vydalo prohlášení, kdy Princ dvojí krve vyjde v USA na DVD a Blu-ray 8. prosince. Zároveň byly zveřejněny oficiální obaly pro jednotlivé kolekce. Podívat se na ně můžete ZDE.
V Británii se DVD objeví na pultech 7. prosince, v Austrálii 30. listopadu a ve Francii dokonce 16. listopadu. Datum vydání v Česku zatím potvrzené nebylo (Filmcity.cz pracuje s datem 23. listopadu).


Tržby Prince o devátém víkendu v kinech - 922,4 mil. dolarů!

19. září 2009 v 15:02 | Ginny Weasley |  HP a princ dvojí krve
V USA si Pirnc připsal za víkend dalších 0,9 mil. dolarů a zakotvil tak na částce 298,8 mil. dolarů.

To získat čísla ze zbytku světa bylo složitější. Princ totiž vypadl z první desítky tržeb za víkend a serveru ScreenDaily apod. zřejmě nestojí za námahu se o něm zmínit. Takže oproti předchozímu víkendu navýšil tržby o cca 5 mil. dolarů (celkově 623,6 mil. dolarů). Dohromady se tak už dostáváme k cifře 922,4 mil. dolarů.

A ani tentokrát nesmíme opomenout vývoj tržeb Prince dvojí kve (celosvětově) po jednotlivých víkendech:


1. víkend: 395,0 mil. dolarů
2. víkend: 627,1 mil. dolarů (+ 232,1)
3. víkend: 747,7 mil. dolarů (+ 120,6)
4. víkend: 816,0 mil. dolarů (+ 68,3)
5. víkend: 861,8 mil. dolarů (+ 45,8)
6. víkend: 886,0 mil. dolarů (+ 24,2)
7. víkend: 904,9 mil. dolarů (+ 18,9)
8. víkend: 916,4 mil. dolarů (+ 11,5)
9. víkend: 922,4 mil. dolarů (+ 6)
...
10. víkend: 926 mil. dolarů?

Diplom pro mě a další za narozeninovou soutěž od kacule

19. září 2009 v 15:00 | Ginny Weasley |  ♥Moje cenky♥
Moc děkuju je pěkný :)

Slaví Hermiona!

19. září 2009 v 14:54 | Ginny Weasley |  Hermione Granger/Emma Watson
Dnes 19.9 2009 slaví postava Hermiona Grangerová.A dneska oslavuje
svoje 30 narozeniny ně co jsem i vyrobila a samozřejmě jí přeju:Všechno nejlepší!


Nové promofotky z Kamene mudrců

18. září 2009 v 14:14 | Ginny Weasley |  HP a kámen můdrců
Na ostatní promofotky se podívejte v pokračování v článku
našla jsem je zde!

Kouzelnický svět už na jaře 2010!

16. září 2009 v 20:05 | Ginny Weasley |  jiné
Včera se uskutečnila oficiální prezentace projektu zábavního parku Kouzenický svět Harryho Pottera na Floridě. Při této příležitosti potvrdil herec Tom Felton oficiální datum otevření jeho bran. Stane se tak již na jaře roku 2010. Za místo prezentace byla vybrána Nebelvírské klubovna. Tom, hrající ve filmech Draca Malfoye, tuto situaci okomentoval s humorem:
"V Nebelvírské klubovně obvykle nejsem vítán."

Následující mapu parku připravili stejní tvůrci, kteří vytvořili Pobertův plánek využívanou ve filmovém zpracování:Spisovatelka J. K. Rowling o projektu říká: "Plány, které jsem viděla vypadají skutečně vzrušivě a nemyslím si, že fanoušci knih nebo filmů by mohly být zklamaní."
Kouzelnický park bude součástí stávajícího komplexu zábavního parku nacházejícího se ve studiích Universal v Orlandu na Floridě. Rozkládat se bude na ploše 22 akrů (= 89 čtverečních kilometrů), přičemž jej bude tvořit především kouzelnická vesnice Prasinky a Bradavický hrad s blízkým okolím. Vchod parku bude situován jako vchod do Rokvillu, kde se bude nacházet prasinkovská stanice s Bradavickým expresem.
Následovat budou bájné obchody jako U Zonka, Medového ráje, Tři košťat, vedle kterých se bude nacházet konkurenční hostinec Prasečí hlavy. Oproti bude situován sovinec a budovy Soví pošty, hned vedle Ollivanderovýho obchodu s množstvím proutků.
Kromě obchodů z londýnské Příčné uličce přibude i Trh s věcmi, které zabavil školník Filch Bradavické studentům. Ten najdeme přímo v Bradavicích. V samotném hradě budou moci návštěvníci navštívit mnohé části. O které přesně půjde zůstává překvapením. V okolí hradu bude Hagridova chatrč a
horská dráha ve tvaru hypogrifa.
Podle deníku New York Times se náklady na uskutečnění kouzelnického světa z knih a filmů o Harrym Potterovi do reality pohybují ve výši 265 milionů dolarů, což je o něco více finančních prostředků než byl rozpočet šestého filmu.
zdroj moje ♥SB♥